Scrisul este pictura vocii.
Există din noaptea timpului, putem uita semnificația lui odată cu epoca
internetului.
Acesta este un instrument puternic pentru eliberarea emoțională accesibil
tuturor.
Deja te aud spunând "dar nu sunt scriitor! "nu trebuie să ai
talent deosebit, toată lumea o poate face.
Tot ce trebuie să faci este să iîți scrii gandurile, sentimentele, ideile,
emoțiile, ce ți-a placut la ziua ta sau dimpotriva ce ți-a displacut.
Notează-ți loviturile grele, întâmplările din viața ta pe care nu le-ai
digerat.
Ce îți poate face scrisul?
-Îți faci timp pentru tine, nu doar pentru tine.
-Îți eliberezi emoțiile, sentimentele, durerea, ființa rea.
-Te cunoști mai bine prin cuvintele tale.
-Găsești mai multă claritate, vezi mai clar în ce direcție să mergi
-Îți structurezi gândurile
-Ești în momentul prezent și nu în trecut sau în viitor
Îți poți cumpăra un caiet frumos și te apuci de scris, răsfață-te.
Cu iubire și lumină.....
Vasile Cotlet
Suflet drag !
Dacă cineva te tratează urât, te zdrobește cu ego-ul său, amintește-ți că
ceva nu e în regulă cu acea persoană.
Oamenii care acționează din inimă nu caută să distrugă pe alții.
Cu iubire și lumină....
Vasile Cotlet

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu